רמי עמוד הבית ישן

רמי קלפים

מי מאיתנו לא אוהב לשחק רמי? אחד המשחקים הפופולריים בעולם. משחק חברה ועכשיו שחקו אונליין מול שחקנים ברשת. רמי קלפים או רמי קוביות. רמי ג'ין או רמי 51. כל האפשרויות לפניכם. משחק של 4 משתתפים או 2 משתתפים. כסף אמיתי או מדומה. אני באתר רמי קיוב נותנים לכם להנות מחווית הרמי האולטמטיבית. הכניסה למשחק מאד פשוטה. מורידים את התוכנה בקישור בצד (תהליך של כמה שניות) נכנסים ללובי המשחקים, בוחרים שולחן ומתחילים לשחק.

קבלו כאן סקירה קצרה של משחק רמי וחוקיו:

משחק רמי

רמי הוא משחק קלפים שמטרתו היא סידור הקלפים בסדרות. במדינתנו הומצא גם משחק הרמי קוביות הידוע בשם רמיקוב. בכל סדרה שמרכיבים במשחק חייבים להיות לפחות שלושה קלפים.

מהלך משחק רמי

כל משתתף מתחיל את המשחק עם 14 קלפים שמחולקים לו. שאר הקלפים נשארים בחבילה שנקראת הקופה. כל שחקן בתורו מקבל קלף שנזרק אליו על ידי השחקן ששיחק לפניו והוא יכול לבחור האם לקחת את הקלף במידה שהוא מתאים לסדרות שלו או לקחת במקום קלף מהקופה (קלף שאיננו יודע מהו – קלף אקראי). כך מתנהל מהלך המשחק עד אשר אחד השחקנים השלים את כל 14 הקלפים שלו לסדרות שלמות והוא המנצח. חובה שלפחות אחת הסדרות תהיה סדרה עולה.

סדרות במשחק רמי

ישנם 2 סוגים של סדרות חוקיות במשחק רמי – סדרה של לפחות שלושה קלפים בעלי אותה צורה או סדרה של לפחות שלושה קלפים בעלי אותו מספר אך עם צורות שונות לכל אחד מהקלפים. חשוב לציין שקלף האס יכול להופיע בסדרה של משחק רמי רק בתחילת סדרה או בסופה. סדרה כמו KA23 היא סדרה לא חוקית במשחק רמי.

ג'וקר במשחק רמי

לא בכל גרסות משחק רמי מותר להשתמש בקלף הג'וקר אך באלו (רובן של הגרסאות וגם הגרסה המקובלת בדרך כלל של משחק רמי) שמותר להשתמש בקלף הג'וקר הוא משמש לתחליף לכל קלף ואפשר להשתמש בו כקלף משלים לכל סדרה שאנו רוצים. למשל אם יש לנו 4 לב אדום ו6 לב אדום אז אנו יכולים לשים את קלף הגוקר ביניהם ויש לנון סדרה של 4-5-6 לב אדום שהג'וקר במקרה הזה משמש לנו כ5 לב אדום וזוהי סדרה חוקית במשחק רמי.

סוגי משחק רמי

  • רמי – המשחק הרגיל כפי שתיארנו אותו. כל משתתף מקבל 14 קלפים וצריך להשלימן לסדרות רמי חוקיות.
  • רמי 40 – במשחקים בהם שחקן רוצה להוריד קלפים לשולחן הוא חייב שהרך של הסדרות יהיה לפחות 40.
  • רמי 51 – כמו משחק רמי 40 אך כאן הערך חייב להיות לפחות 51.
  • רמי ירידה – משחק רמי שמורכב מכמה משחקים. ניתן לנצח במשחק גם בירידה לא מלאה אם נשארים עם קלפים להם ערך נמוך או שווה לערך שמכריזים עליו בתחילת המשחק.
  • רמיקוב – רמיקוב הוא משחק שהומצא בישראל על ידי אפרים הרצנו וחוקיו זהים למשחק הרמי אך בגלל שהוא משוחק בקוביות (רמי קוביות) במקום צורות יש צבעים שונים (אדום, שחור, כחול, צהוב) להבדיל בין הקלפים (קוביות).