השתלת שיניים

עושים השתלת שיניים

השתלת שיניים היא אחד מסוגי הטיפול הרבים בהם יכולים המטופלים לבחור על מנת להחליף את שורשי השיניים שאתם נמצאים בביקור אצל מרפאת השיניים שלכם.. שתלים פועלים על ידי מתן בסיס מאובטח לשיניים חלופיות, וניתן להשתמש בהם כדי לשמר מבני פנים או לתקן בעיות נשיכה.

יתרונות: השתלת שיניים היא אחד הטיפולים המוצלחים ביותר להחלפת שיניים חסרות ולשימור מבנה הפנים, ולכן יש לשקול אותם כאופציה על ידי מטופלים שאיבדו שיניים טבעיות.

חסרונות: השתלת שיניים היא הליך פולשני מאוד, הדורש חתכים כירורגיים ותקופות החלמה ארוכות. אם המערכת החיסונית של המטופל נפגעת או אם יש לו מצבים אחרים המשפיעים על בריאותו, השתלת שיניים עשויה להיות לא האפשרות הטובה ביותר בהתחשב בסיכונים הכרוכים בכך.

השתלת שיניים

שתלים

שתלים דנטליים עשויים בדרך כלל מטיטניום וניתן להשתיל אותם בפרק זמן של 1-2 שעות.

שתלים דנטליים הם מבני מתכת המחליפים שיניים חסרות. השתל עשוי בדרך כלל מטיטניום, אך ניתן להשתמש גם בחומרים אחרים. ניתן להשתיל שתלים דנטליים בפרק זמן של 1-2 שעות באמצעות הרדמה כללית או הרדמה מקומית כאשר המטופל ער. השתלת שיניים תחזיק מעמד 10 שנים לפני שתצטרך להתקין תחליף חדש, שניתן לבצע ללא צורך בהרדמה כללית.

שתלים יכולים להחליף שיניים או להשלים פה שלם של שיניים בעקבות אובדן שיניים או עקירת שיניים עקב מחלת חניכיים. ההליך הניתוחי מבוצע על ידי מנתח שיניים ולאחר מכן מוחדר השתל לעצם הלסת, לרוב באמצעות ברגים והוא עשוי מטיטניום או מתכת אחרת כמו קרמיקה, פורצלן, זהב, או אפילו שילוב של חומרים.

אנשים רבים עם עקירות שיניים עקב מחלת חניכיים עשויים להיות מועמדים להשתלה מיד לאחר עקירתם ועשויים לבחור באחד כאשר איבדו להם שיניים שלא ניתנות להחלפה באמצעות שתלים. עם זאת, אנשים הסובלים ממחלות לב חמורות לא צריכים לקבל שתלים מכיוון שהיה מחקר כלשהו הקושר זאת לבעיות לב.

שתלים דנטליים הם החלפת שורשי השיניים בברגי טיטניום תותבים. השתלים הדנטליים מכילים מבנה המספק תמיכה לכתרים, גשרים או תותבות שיניים אחרות.

הליך זה נעשה על מנת לספק לאנשים דרך חסכונית וטבעית יותר להחליף שיניים שחסרות או שצריכות עבודה מקיפה.

השתלת שיניים

השתלת שיניים היא פתרון דנטלי מצוין לאנשים שאיבדו שיניים. הם עשויים בדרך כלל מטיטניום ויש להחדירם בניתוח לתוך עצם הלסת של המטופל.

ישנם סוגים שונים של השתלות שיניים שאדם יכול לקבל:

  • שתלים אנדוסטאליים: שתלים אלה דורשים הסרת עצם מעצם הלסת והשתלים הללו ממוקמים לאחר מכן לתוך דופן העצם.
  • שתלים מיידיים: סוג זה של שתל כבר נקבע במקום לאחר הניתוח; אלה מודבקים או מוברגים לתוך עצם הלסת.
  • שיניים תותבות נשלפות: בדרך כלל תשתמש באפשרות זו באופן זמני מכיוון שהן יכולות לצאת בקלות; הם ממלאים תפקיד דומה כמו שיניים תותבות, שצריך להסיר מדי לילה כדי לנקות אותן, אבל אולי לא יחזיקו מעמד זמן רב כמו אפשרויות אחרות.

שתל הוא שורש שן מלאכותי. הוא משמש להחלפת השורש המקורי. ניתן להשתמש בשתלים כדי להחליף שן בודדת, שיניים מרובות או כל השיניים בפה.

שתלים דנטליים עשויים ממתכות או קרמיקה וממוקמים לתוך עצם הלסת שם הם מתמזגים עם העצם והעצבים הסובבים תוך שנה אחת מההתקנה. השורשים של שתלים אלו ארוכים יותר מאלה של גשרים דנטליים או שיניים תותבות, ולכן קל להם יותר לתמוך ברקמות הפנים הטבעיות כגון הלחיים, השפתיים והחניכיים.